Vajon ki védi meg a rendőröket a Rorschach-terroristáktól?

Watchmen pilot kritika

2019. október 22. - Ik4r0s

Amikor az első hírek megérkeztek arról, hogy Lindelof a fantasztikus A hátrahagyottak után a Watchmenből fog sorozatot csinálni, nagyon megörültem. A forgatókönyvíró korábbi sorozatait is szerettem, így egyértelmű volt, hogy az Alan Moore és Dave Gibbons képregényére épülő szériára is benevezek. Az első meglepetés akkor ért, amikor kiderült, hogy a sorozat egyáltalán nem a képregényt meséli el, mint ahogy azt a 10 évvel ezelőtti film tette, hanem tovább viszi az alpmű cselekményét. Az első trailerek pedig még a legszkeptikusabb embereket is meggyőzték, hogy megéri belepillantani az HBO legújabb sorozatába. 

watchmen.jpg

Nem túlzok ha azt mondom, hogy a Watchmen az ősz legvártabb sorozata, a kérdés pedig az, hogy a pilot alapján megfelel-e az elvárásoknak. Hallani lehetett különböző híreket, hogy eléggé megosztóra sikerült a pilot. Elég ha megnézzük a Metacritic oldalát, ahol a kritikusok éltetik, míg a nézők inkább elkerülnék Moorék sztorijának folytatását. Nekem valamiért nagyon betalált az első rész. Rengeteget vártam tőle, de még annál is többet kaptam. Az első epizód 1921-ben kezdődik, amikor a történet helyszínéül szolgáló Tulsa-ban zavargások törtek ki. Kicsit már-már polgárháborús állapotok uralkodnak, repülők, lázadó tömeg, molotov koktélok és fegyverropogás mindenfelé. Egy kisfiút próbálnak kimenekíteni a szülei a zavargások elől. Rövidesen pedig a jelenbe ugrunk, pontosabban 2019. szeptember 8-ra.

watchmen_2.jpg

Lidelof fantasztikusan bontja alkotóelemeire a történetet, és teszi mindezt úgy, hogy egyáltalán nem lövi el az összes puskaporát. Egy olyan világra építi történetét, ahol a rendőröknek a saját biztonságuk érdekében sárga maszkkal kell eltakarniuk az arcukat. Ugyanis újra feltűnik a magukat csak Hetedik Lovasságnak nevező, Rorschach-fanatikus terroristacsoport. Az egyelőre nem teljesen tiszta, hogy mi alapján alakult meg a csoport és miért pont a Walter Kovacsként is ismerős Rorschach a bálványuk. De az is sűrű homályba burkolózik, hogy pontosan miért dolgoznak a rendőröknek maszkos civilek. Sokszor csak kapkodtam a fejemet annyi információt zúdított rám a rész. Van egy Redford elnökünk, aki már 30 éve elnök, polipok hullanak az égből, különféle törvények vannak. 

watchmen_3.jpg

Egyedül csak azt nem értettem, hogy hogyan került képbe a Jeremy Irons által alakított Ozymandias. Szóval bőven lesz mit összerakni a folytatásban, de Lindelof mesterien megágyazott a sorozatnak. Olyan részletesen építette fel a világot, hogy nem is figyeltem a színészek játékára, de szerintem ennél a szériánál nem is a színészi játék viszi el a showt, hanem inkább a történet. Amit viszont kiemelnék, az a zene. Már tűkön ülve várom, hogy kijöjjön Trent Reznor és Atticus Ross albuma, valami egészen elképesztő zenét írta a sorozathoz. Illeszkedik a történetbe, de ugyanakkor önállóan is megállja a helyét. Kíváncsian várom, hogy mi sül ki ebből a sorozatból, és reménykedek benne, hogy a HBO még berendel belőle egy-két évadot.

A Watchmen első része elérhető az HBO GO kínálatában.

A bejegyzés trackback címe:

https://akritizator.blog.hu/api/trackback/id/tr1315246950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Lúdvérc 2019.10.22. 22:16:06

Lindeloftól megszokott üres lufi az egész...

Ik4r0s 2019.10.26. 04:31:12

@Lúdvérc: Ezt egy rész után megmondod? Wow
süti beállítások módosítása